Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Antalya Muratpaşa ilçesinde evinde çöp biriktiren temizlik işçisine zabıta müdahale etti

09 Ocak 2015 Cuma 23:04
Antalya'da bir belediyede temizlik işçisi olarak çalışan 57 yaşındaki Zafer D.'nin evinden çuvallar dolusu çöp çıktı.Evden çuvallar içerisinde çıkarılan çöpler çağrılan geri dönüşümcülere teslim edildi.

Antalya'da Muratpaşa İlçesi Bayındır Mahallesi'ndeki Cemil Apartmanı'nın giriş katına 9 ay önce taşınan belediye temizlik işçisi Zafer D.'nin evinden bir süre sonra kötü kokular gelmeye başladı. Zafer D.'nin gündüz topladığı ve geri dönüşüme vermek üzere çuvallara koyduğu katı atıkları evinde biriktirdiği anlaşılınca, apartman yöneticisi Ali Duruşkan tarafından uyarıldı. Zafer D., çöpleri evden çıkarmamakta direnince polis çağrıldı. Eve gelen polis, Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne haber verdikten sonra olay yerinden ayrıldı. Kısa sürede gelen zabıta ekipleri, bir kısmı evin dışına çıkarılan çöplerin kalanlarını da çıkarttı.

Piyasada hurda olarak geçen çöplerinin kendisine ait olduğunu doğrulayan Zafer D., "Bunlar temiz, geri dönüşüme gidecek plastik malzemeler. 6 aydır biriktiriyorum. Günde 1- 2 poşet topluyorum. Bunları biriktirip satacaktım" diye konuştu. Evin sahibi Hasan Ali Tunç ise çöplerden haberinin olmadığını söyledi.

Evden çuvallar içerisinde çıkarılan çöpler çağrılan geri dönüşümcülere teslim edildi. Zafer D.'ye Kabahatlar Kanunu'na göre idari işlem uygulandı. Zabıta ekipleri ise evin zaman zaman kontrol edileceğini belirtti.

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu