Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ankara Büyükşehir Belediyesi, analog telsiz cihazlarını kullanımdan kaldırarak TELSİZNETE geçti

10 Ekim 2017 Salı 10:39
Ankara Büyükşehir Belediyesi Novatel’in yeni haberleşme servisi TELSİZNET’in TE580 modeli cihazını tercih ederek saha ekipleri arasındaki iletişim kalitesini artırdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, saha ekiplerinin haberleşmesi için analog telsiz cihazlarını kullanımdan kaldırarak, yüksek dayanıklılık ve servis özellikleriyle ideal bir haberleşme cihazı olan TELSİZNET’in TE580 modelini kullanmaya başladı. Zorlu saha koşullarında sesli haberleşmenin yeterli olmadığı durumlarda kaliteli ses, veri ve video iletimine yönelik olarak geliştirilen TELSİZNET cihazlarının kullanıcıların ihtiyaç duyduğu yaka mikrofonu, akustik kulaklık, masa üstü hızlı şarj, bel klipsi aksesuarlarına da sahip olması ve tek el ile kullanılabilme özelliği de Ankara Büyükşehir Belediyesi saha ekiplerine kolaylık sağlayarak iş verimliliklerini artırdı.

Kamu güvenliği ekipleri, saha teknik ekipleri, taşıma ve lojistik gibi kamu servisleri sağlayan kullanıcılar için ideal bir haberleşme cihazı olan TE580, 3600 mAh bataryasıyla uzun süre saha kullanımı sağlarken, entegre SOS (acil durum) butonu gerektiği anlarda sahadaki çalışanın en hızlı biçimde uyarı yollamasına da olanak sunuyor.

Novatel Genel Müdürü Cem Ankara TELSİZNET TE580 modelini tercih ederek uygun fiyatla yüksek kalitede iletişim olanağına sahip olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ile gerçekleştirdikleri cihaz adaptasyon çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek TE580 modelinin sunduğu ayrıcalıklardan bahsetti: “Piyasada TELSİZNET cihazlarına rakip gösterilebilecek bir ürün bulunmuyor, alternatif olarak var olan rugged akıllı telefonlar ise telsiz tipi kullanıma uygun tasarlanmadığı için kullanım sırasında sorunlar yaratabiliyor. Örneğin; bu cihazlar daha çok kişisel kullanım ihtiyaçları öngörülerek RF haberleşme ve GSM haberleşmesi aynı cihazda olacak şekilde tasarlandıkları için boyutları büyük ve tek el ile kullanıma uygun değiller; ayrıca açık alan veya yüksek gürültülü ortamlarda haberleşme amaçlı üretilmediklerinden mikrofon ve hoparlör donanımları kaliteli ses iletişimi için yetersiz kalıyor. TELSİZNET cihazları ise TE580’de olduğu gibi destekledikleri endüstriyel standartlardaki profesyonel aksesuar ve bağlantı portları yanında entegre çift mikrofon ve 2W gücündeki hoparlör ile kullanıcısına sahada rahat bir haberleşme imkânı sunuyor. Cihaz belde takılı olsa dahi muhabere yapılabiliyor. Ayrıca yüksek ses çıkış gücü ve ortamdaki gürültüyü filtreleme özelliği de iletişimin kalitesini arttırıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi de tüm bu avantajları değerlendirerek TE580 kullanmayı tercih etti.”

Cem Ankara, video ve ses uygulamaları çözümleri konusunda Çin’in önde gelen firmalarından Telo Systems ile 2016 yılında gerçekleştirdikleri ortaklıklarını ‘Türkiye’deki Tek Yetkili İş Ortağı’ statüsüne taşıdıklarını belirterek sözlerini tamamladı.

novatel2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu