Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” ve “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” sloganıyla yola çıkan gezici tırın 7. durağı Tömük oldu

25 Temmuz 2012 Çarşamba 00:31
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ozan Aksu, “Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” ve “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” projesiyle ilgili bilgi verdi.

“Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” ve “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” sloganlarıyla yola çıkan gezici tırın 7. durağı Mersin’in gözde tatil beldelerinden Tömük oldu.

   Tömük Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen etkinlikte Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Ali Şenozan Konservatuarı hocalarından Feridun Dalgınlı ile sanatçı Ferhat Deli, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle, Tömük’te tatil yapanlara unutulmaz bir akşam yaşattı. Hacıvat-Karagöz gösterisinin ardından Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konser verdi. Belde sakinleri, bando çaldığı eserler eşliğinde halaylar çekerken, etkinliği düzenleyen Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve ekibine teşekkür etti. Bu arada, Kent Orkestrası’nın seslendirdiği “10 Yıl Marşı”nı, etkinliğe gelen binlerce tatilci ayakta okudu.

   Kısa bir konuşma yapan Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ozan Aksu, “Altın Koza Anadolu’nun Festivalidir” ve “Adana’dan Anadolu’ya Türk Sineması Yollarda” projesiyle ilgili bilgi verdi. Aksu, “Başkanımız Sayın Zihni Aldırmaz, önceden planlanan bir program nedeniyle aranızda bulunamadı. Ancak, sizlere Başkanımız Sayın Aldırmaz’ın selam ve sevgilerini getirdik” şeklinde konuştu. Daha sonra “Anadolu Kartalları” filmi gösterime girdi.

adana2.20120725003522.jpg

adana3.20120725003554.jpg

adana4.20120725003620.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar