Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Almanya’nın çeşitli bölgelerinde görev yapan, Türk asıllı milletvekilleri Başkan Büyükerşen’i ziyaret etti

02 Kasım 2011 Çarşamba 22:05
Almanya Baden-Württemberg Eyalet Başkanı Bilkay Öney, Berlin Milletvekili Özcan Mutlu, Delmenhorst Milletvekili Murat Kalmış ve Hamburg Meclis Eski 2. başkanı Nebahat Güçlü, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç eşliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Türkiye-Almanya arası işgücü anlaşmasının 50. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen panele katılmak üzere Eskişehir’de bulunan Almanya Baden-Württemberg Eyalet Başkanı Bilkay Öney, Berlin Milletvekili Özcan Mutlu, Delmenhorst Milletvekili Murat Kalmış ve Hamburg Meclis Eski 2. başkanı Nebahat Güçlü, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç eşliğinde Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Büyükerşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın adlarından başarıyla söz ettirdiklerini vurguladı. Başkan Büyükerşen yaptığı açıklamada, “Almanya’ya bir umutla göçen vatandaşlarımız sıkıntılarla geçen yılların ardından oldukça başarılı işlere imza attılar. Özellikle Almanya’da doğan ve büyüyen yeni kuşaklar spordan iş dünyasına, sanattan siyasete birçok konuda dünyaca tanınır hale gelip bizleri gururlandırdılar. Başarılarından dolayı kendilerini kutluyorum”şeklinde konuştu. 

Berlin Milletvekili Özcan Mutlu ise Eskişehir’i daha önce de ziyaret ettiğini ve Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’de hayata geçirdiği projelerin Avrupa standartlarında olduğunu belirterek, Başkan Büyükerşen’i tekrar görmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

eskisehir2.20111102220620.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar