Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Allison’ın şehir içi ve şehirler arası otobüs şanzıman serisi Türkiye’de test edildi, onaylandı

29 Eylül 2011 Perşembe 21:23
Allison Torqmatic ve 2000 serisi şanzımanlarla donatılmış şehir içi ve şehirler arası otobüsler, özel bir etkinlik ile Türkiye’nin dört bir yanından katılan kamu ve özel sektör otobüs işletmecileri tarafından test edildi.

Türkiye’nin dört bir yanından Allison’ın düzenlediği etkinliğe katılan kamu ve özel sektör otobüs işletmecileri, Allison tam otomatik şanzımanları deneme imkanı buldular. İki gün süren “Ride & Drive” aktivitesinde basın mensupları, otobüs işletmecileri ve üreticilerinden oluşan 100'ün üzerinde katılımcı, İstanbul Tuzla Autodrom'da Allison’ın Torqmatic® ve 2000 Serisi şanzımanlarını test etti. Katılımcılar, önde gelen Türk otobüs üreticileri tarafından tedarik edilen beş adet Allison ile donatılmış şehir içi ve şehirler arası otobüsleri kullandılar. Test sürüşleri sırasında, Allison’ın yakıt tasarrufu sağlayan ReducedLoad at Stop (RELS) / Dururken Yük Azaltma ve Vehicle Acceleration Control (VAC) / AraçHızlanma Kontrolü gibi özelliklerinin faydaları da katılımcılara aktarıldı.

Allison Transmission, dünya genelinde düzenlediği “Ride & Drive” aktiviteleri ile tam otomatik şanzımanlarının faydalarını, iş ortaklarına denemelerini sağlayarak aktarıyor. Türkiye’de ilk defa düzenlenen bu özel etkinlik sırasında açıklama yapan Allison Transmission Avrupa Pazarlama Müdürü Manlio Alvaro; “Türkiye'de ilk defa “Ride & Drive” test etkinliğimizi gerçekleştirdik. Toplu ulaşım sektörü tarafından gördüğümüz yoğun ilgi ve aldığımız olumlu yorumlar son derece memnun edici. İş ortaklarımızın, şanzımanlarımızın verimliliklerine kattığı değeri kendilerinin kullanarak görmesi bizim için çok önemli. Bu değerin filo verimliliği ve daha yüksek yolcu konforuna katkısı ile işletim maliyetleri açısından yararlarının iş ortaklarımız tarafından onaylanması bizim için gurur kaynağı” dedi.

Toplu ulaşım için en geniş tam otomatik şanzıman yelpazesi

Allison Transmission, şehir içi ve şehirler arası otobüs uygulamalarında en geniş tam otomatik şanzıman yelpazesini sunuyor. 1000 ve 2000 Serisi şanzımanlar, motor gücü 200 bg'ne kadar olan otobüsler için üretiliyor. Allison Torqmatic® Serisi ise şehirler arası otobüsler için öneriliyor. Torqmatic® Serisi, toplam araç ağırlığı 29 tona kadar ulaşan 400 bg'ndeki otobüsler ile 550 bg'ne kadar olan şehirler arası otobüslerde tercih ediliyor. Allison şu ana kadar üretmiş olduğu, 4,600'ün üzerinde Allison H40Ep ve H50Ep ile hibrid otobüs pazarında önde geliyor. Allison’un İki Modlu Paralel Hibrid Sistemleri dünya çapında 216 şehirde kullanılıyor.

allison2.20110929212835.jpg

allison3.20110929212943.jpg

allison4.20110929213003.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar