Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aliağa Çıtaklı köyü sakinleri, 2 yıldır devam eden husumeti bitiren Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti

21 Eylül 2011 Çarşamba 16:11
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa’nın Çıtak Köyü’nü ziyareti sırasında, iki yıldır yaşanan ve köylüler arasında “ikilik” yaratan köy servisi tartışmasının “tam ortasına” düştü.

Büyükşehir sınırları içindeki orman köylerini tek tek dolaşmaya başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aliağa’nın Çıtak Köyü’nü ziyareti sırasında, iki yıldır yaşanan ve köylüler arasında “ikilik” yaratan köy servisi tartışmasının “tam ortasına” düştü.

Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz ile birlikte köyün kahvesinde kadınlı-erkekli vatandaşlarla sohbete başlayan Başkan Kocaoğlu, Çıtaklılar arasında aniden alevlenen “Aliağa’ya servis” tartışmasını bir süre dinleyerek sorunun nedenlerini anlamaya çalıştı. Köy muhtarlığı tüzel kişiliğine ait servis ile aynı köyde yaşayan bir vatandaşın çalıştırdığı servisin yolcu ve çalışma saatleri bakımından “ikiye böldüğü” köy halkını önce sakinleştiren Başkan Aziz Kocaoğlu, daha sonra iki taraf arasında uzlaşma sağlamanın yollarını aradı.

Sonunda tarafları, okula gidiş ve iş saatleri göz önüne alınarak, her iki aracında da 10’ar dakika arayla  sefer yapma konusunda ikna etmeyi başardı. İzmir Büyükşehir ve Aliağa Belediye başkanlarının huzurunda anlaşan Muhtar Yunus Şener ve özel servis sahibi İdris Ceylan,  el sıkışarak uzlaştı. Uzlaşmayı alkışlarla destekleyen Çıtaklılar, 2 yıldır devam eden husumeti bitiren Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti.

izmir2.20110921161523.jpg

izmir3.20110921161550.jpg

izmir4.20110921161612.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar