Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alaplı şehir şebekesi içme suyunun temiz olduğu bir kez daha teyit edildi

02 Kasım 2011 Çarşamba 21:36
Alaplı’nın şehir şebekesi içme suyunda insan sağlığını tehdit edici hiçbir unsura rastlanmadığı bir kez daha tespit edildi. Her üç noktadan alınan içme suyu örneklerinin analiz raporlarında, bütün veriler “İnsanı Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak tespit edildi.

İÇME SULARININ TEMİZLİĞİ BİR KEZ  DAHA TEYİT EDİLDİ

Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarı’nca rutin olarak yapılan analizlerde, Alaplı şehir şebekesi içme suyunun temiz olduğu bir kez daha teyit edildi.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin 17 Ekim’de İlçenin üç değişik noktasındaki şehir şebekesi hattından aldıkları içme suyu örneklerinin Zonguldak Halk Sağlığı Laboratuvarı’nda yapılan analizlerinde, Alaplı’nın şehir şebekesi içme suyunda insan sağlığını tehdit edici hiçbir unsura rastlanmadığı bir kez daha tespit edildi. Her üç noktadan alınan içme suyu örneklerinin analiz raporlarında, bütün veriler “İnsanı Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun olarak tespit edildi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı’nın şehir şebekesi içme suyunun yapılan bütün tahlillerde temiz çıktığını hatırlatarak, “Şehir şebekesi suyumuzda hiçbir problemin olmadığını her vesile ile söylüyorum. Türkiye’nin en geniş kapsamlı laboratuvarında yapılan tahlillerde içme suyumuz temiz ve Yönetmelik hükümlerine uygun çıktı. Vatandaşlarımız hiçbir endişeye kapılmadan evlerindeki musluklardan su içebilirler. İçerdiği mineraller açısından,  özellikle çocuk ve yaşlılar için bizim içme suyumuzun tüketilmesi faydalıdır. Vatandaşlarımız, içme suyumuzla ilgili bir takım söylentilere itibar etmesinler.” Dedi.

alapli2.20111102214137.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar