Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alaplı Belediyesi aracılığında başlatılan Van depremzedelerine yardım kampanyasına büyük bir ilgi gösteriliyor

27 Ekim 2011 Perşembe 21:34
Yardım kampanyasına duyarlılık gösteren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara da teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Herkes elinden gelen katkıyı vermeye çalışıyor. Bizim Milletimiz, bizim insanımız zor günlerde kenetlenmesini, birbirinin yaralarını sarmasını bilecek kadar asil ve duyarlı.” Dedi.

Van’daki depremzedelere ulaştırılmak üzere Alaplı Belediyesi aracılığında başlatılan yardım kampanyasına büyük bir ilgi gösteriliyor.

Alaplı Belediyesi Gönül Köprüsü Mağazası’nda toplanan yardımlar tasnif edilerek paketleniyor. Belediye görevlilerince yürütülen tasnif ve paketleme çalışmalarına, kampanyanın başlangıcından bu yana çalışmalara destek veren Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nun eşi Dilek Çimenoğlu da katılıyor. Gönül Köprüsü Mağazası’nda toplanan yardımların tasnif ve paketleme çalışmalarını takip eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, toplumun her kesiminden yardım yapıldığını ifade ederek, “Hayırsever ve duyarlı vatandaşlarımız yoğun bir şekilde,  battaniye, ısıtıcı, giyecek, yiyecek yardımında bulunuyor. Görevli arkadaşlarımız gelen bu yardımları ayrı ayrı tasnif ederek paketliyorlar. Van’a gönderilecek yardımların seri bir şekilde depremzedelere ulaştırılması için, her kolinin ve paketin üzerine, içinde hangi yardım malzemesinin olduğu yazılıyor. Mesela, çocuk, kadın ve erkek giysilerinin ayrı ayrı paketlenmesinin yanı sıra; çocuk giyeceklerinin kaç yaşlar arasında olduğu, ayrı ayrı paketlenen kadın ve erkek giysilerinin bedenleri kolilerin üzerine not düşülüyor. Battaniye, ısıtıcı ve kuru kumanya türü yiyecek maddeleri de, yine üzerlerine malzeme türü yazılmak suretiyle ayrı ayrı paketleniyor. Amacımız, Van’a ulaşan yardım malzemelerinin paketler açılıp karıştırılmadan ihtiyaç sahiplerine seri bir şekilde teslim edilmesi. “ dedi.

Kampanyada toplanan yardım malzemelerinin 28 Ekim Cuma veya 29 Ekim Cumartesi günü Kızılay aracılığıyla Van’a gönderileceğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Kızılay Alaplı Şube Başkanı Sayın Hayri Yiğit ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaptığımız görüşme neticesinde, kampanyaya katılan tüm kişi, kurum ve kuruluşların katkılarıyla  toplanan bu yardımların Kızılay tırları vasıtasıyla Van’a gönderilmesini kararlaştırdık. Kızılay’ın Düzce’deki Toplanma Merkezi’nden gelecek tırlara yüklemek suretiyle yardımları bugün/yarın göndereceğiz.” Dedi.

Yardım kampanyasına duyarlılık gösteren tüm kişi, kurum ve kuruluşlara da teşekkür eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Herkes elinden gelen katkıyı vermeye çalışıyor. Bizim Milletimiz, bizim insanımız zor günlerde kenetlenmesini, birbirinin yaralarını sarmasını bilecek kadar asil ve duyarlı.” Dedi.

alapli2.20111027213658.jpg

alapli3.20111027213719.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu