Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu Kuzey Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek merkez’de kalan engellilerle bir süre sohbet etti

03 Mart 2012 Cumartesi 14:42
Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Karşıyaka Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Kuzey Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek, Merkez’de kalan engellilerle bir süre sohbet etti; sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Karşıyaka Mahallesi’nde faaliyet gösteren Özel Kuzey Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek, Merkez’de kalan engellilerle bir süre sohbet etti; sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Özel Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Serdar Demirkol’dan Merkez’in faaliyetleriyle ilgili bilgi alan Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “ Alaplı’ya, bölgemize hatta tüm Ülkemize, maddi zorluklarından daha fazla manevi zorlukları bulunan çok önemli bir hizmet veriyorsunuz. Sorumluluklarınız ağır ve oldukça zor. Bu nedenle, sizleri tebrik ediyorum ve aynı zamanda teşekkür ediyorum. Kronik rahatsızlıkları bulunan, evde bakıma ihtiyaç duyulan hastalara hizmet verilebilecek bu tür kurum ve kuruluşlara gerçekten ülkemizin çok ihtiyacı var. Sizler, ihtiyacı hissedilen bir alana yatırım yaptınız ve bu tesiste hizmet vermeye başladınız. Bu kuruluş ve bu kuruluşun verdiği hizmet, İlçemiz için gerçekten büyük bir değer. Ben şahsım ve Belediyem adına sizlerin sürdürülebilir hizmet verme gayretinize elimden gelen desteği vermeye devam edeceğim. “ dedi.

Özel Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Serdar Demirkol da, bu hizmeti vermekten kendilerinin de büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek,

 “Buraya açarken çektiğimiz zorluklar bir yana asıl zorluklar açtıktan sonra başlıyor. Bu hizmetin varlığını sürdürebilmesi açılmasından daha önemli. Zorlukları elbette var, ancak biz bu zorlukları aşarak uzun yıllar hizmet vermeyi planlıyoruz. Biz, bu hizmeti veren Türkiye’deki 100 kuruluş arasındayız. İdari açıdan, yönetmelikler açısından, yasalar açısından tabii bazı sıkıntılar da yaşıyoruz ve bu sıkıntıları pratikte çözmek için de ayrıca bir enerji harcıyoruz. Ancak şunu da ifade etmeliyim ki, bu hizmetin bölgemize kazandırılmasında Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz ve İl yöneticilerimiz de bizimle bu sıkıntıları paylaştılar ve bizlere çok destek verdiler. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Bizim en önemli sıkıntılarımızdan birisi de, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kuruluşumuzdan haberdar olmaması. Biz bu noktada, mümkün olduğunca geniş bir kesime kendimizi duyurmaya çalışıyoruz.  Biz buraya, özürlü sağlık kurulu raporunda yüzde 51 sürekli özür raporu bulunan engelli vatandaşlarımızı kabul ediyoruz. Bay, bayan olmak üzere, 7 yaşından 107 yaşına kadar ruhsal özürlü, bedensel özürlü ve zihinsel özürlü vatandaşlarımızı kabul ediyoruz. ”  dedi.

Özel Kuzey Bakım Merkezi Müdürü Serdar Demirkol, 80 kişilik kapasitesi bulunan Merkez’de şu anda, 17 personel ile 26 engelli vatandaşa hizmet verdiklerini de sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Özel Kuzey Bakım Merkezi’nde kalan engelli vatandaşları da odalarında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti; sorunlarını ve isteklerini dinledi. İki engelli vatandaş için hazırlanan doğum günü pastasının mumlarını onlarla birlikte üfleyen Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, verilen hizmetten çok etkilendiğini ve her yönüyle kaliteyi bir hizmet verildiğini ifade ederek, “Sizleri bir kez daha kutluyorum. Personel ile burada kalan engelli vatandaşlarımız arasında da güçlü bir sevgi ve saygı bağı olduğunu gördüm. Herkes mutlu; önemli olan da zaten bu. “ dedi.

alapli2.20120303144442.jpg

alapli3.20120303144455.jpg

alapli4.20120303144508.jpg

alapli5.jpg

alapli6.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar