Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aksaray'ın Sultanhanı ile Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldeleri ilçe oldu

25 Ağustos 2017 Cuma 15:26
Sultanhanı'nda vatandaşlar, kararı sevinçle karşıladı. Belediye Başkanı Fahri Solak'ı davul zurna eşliğinde karşılayan vatandaşlar, burada Solak'ı omuzlara aldı.

Sarp Sınırı’na en yakın yerleşim yeri Artvin’in Hopa İlçesi’ndeki 5 bin nüfuslu Kemalpaşa beldesi ilçe oldu. Kemalpaşa uzun süredir ilçe olma mücadelesi veriyordu. İlçede Sarp Sınır Kapısı'ndan dolayı gün içinde giriş-çıkışlar çok fazla oluyor, nüfus 10 bini buluyor. Yeni ilçede tekstil hareketli, yaklaşık 500 mağaza var. Kemalpaşa deniz ve dağ turizmine de uygun.  İlçenin nüfusu ise yazın memleketine gelenlerle birlikte daha da artıyor. 

SULTANHANI'NDA SEVİNÇ

Aksaray'ın 8. ilçesi olan Sultanhanı'ndaki vatandaşlar, kararı sevinçle karşıladı. Belediye Başkanı Fahri Solak'ı davul zurna eşliğinde karşılayan vatandaşlar, burada Solak'ı omuzlara aldı.

Daha sonra yüzlerce araçtan oluşan konvoy ile Sultanhanı ilçesine gelen Solak ve beraberindekiler ilçenin sembolü olan Sultanhanı Kervansarayı önünde toplandı. Burada kurban keserek, tekbirler getiren vatandaşlar daha sonra hanın arkasında şükür namazı kıldı, dua etti.

Başkan Solak, "Cumhurbaşkanımıza minnettarız. Dualarımız kabul oldu. Burada dünyanın en büyük kervansarayı var. Ayrıca Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi burada mevcut. Sultanhanı, nüfusu 10 binin üzerinde olan bir ilçe. 3 yıldan beri bunun mücadelesini veriyorduk. Halkımız yıllardır bu günü bekliyordu." şeklinde konuştu.

sultanhani2.jpg

sultanhani3.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu