Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ajans Press yöneticileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti

12 Ekim 2011 Çarşamba 23:18
Türkiye’nin önde gelen Medya Takip merkezlerinden biri olan Ajans Press yöneticileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Türkiye’nin önde gelen Medya Takip merkezlerinden biri olan Ajans Press yöneticileri, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret etti.

Ajans Press  Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan ziyarette yaptığı açıklamada, Nevşehir’de oldukça farklı bir kent konumunda gözlemlediklerini belirterek, geçmişte de Nevşehir’e gelmesine karşın hayalinden daha büyük bir kent haline geldiğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ de konuşmasında 25 yıllık bir medya deneyimine sahip olduğunu belirtti.

Dünyada ülkelerin değil, şehirlerin büyük bir yarış haline girdiğini ifade eden Ünver,bu yarışın nüfus bazlı olmaktan ziyade,yaşanabilirlik düzeyinin arttırılması yönünde ortaya çıktığını vurguladı. Ünver şöyle konuştu., “Medyayı takip etmek farklı, medya gözü ile takip etmek farklı.Gözlemleme olayı şu.Artık  Dünyada ülke yarışması bitti, dünyada şehirler yarışıyor.Yarışırken de şehirler nüfus ölçeği olmaksızın bir yarış içerisinde.Büyük şehir çok sayı insanın yaşadığı şehir anlamına gelmiyor artık. Büyük şehir olgusu artık günümüzde üzerinde   yaşayan insanların beklentilerinin büyük olduğu bir şehir anlamına geliyor.Bir kentte bir baba yaşadığı kentte akşam eve geldiğinde çocuklarına ‘İtalyan yemeğimi yemek istersiniz ? yoksa yöresel yemek mi yemek istersiniz ?’  veya ‘ Çocuklar bu akşam tiyatro’ya mı gitmek istersiniz,yoksa sinema’ya mı ?’ diye sorabilen bir babanın yaşadığı kentte gelişmişlik düzeyi açısından nüfusun ne önemi olabilir ki ?. Onun için de şehirlerin yarışmasında 10 bin nüfuslu şehirler de , 80 bin nüfuslu şehirler  ve 8 milyon nüfuslu şehirler de  yarışacak demektir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın,  İstanbul için yaptığı iş çeşitliliği açısından  Kırşehir Belediye Başkanının yaptığı farklı değil aslında.Sizin İstanbul’daki ihtiyaçlarınız ve istekleriniz ne ise, Kırşehir’deki insanlar için de onu  arz ve talep  haline getiremezseniz şayet , o zaman İstanbul büyük, Kırşehir küçük şehir olur.”dedi.

ap2.20111012232237.jpg

ap3.20111012232326.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar