Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ajans Press, 2,3 milyon dolarlık teknolojik altyapı yatırımı gerçekleştirdi

28 Eylül 2011 Çarşamba 21:02
Bu yatırım ile tüm sistem altyapısındaki sunucuları yenileyerek Blade Center sunucularıyla Bulut Mimarisi’ne geçiş yapan AjansPress’te, zaman aşımına uğramayacak. Altyapısına eklediği yeni veri depolama üniteleri ile kapasitesini 2 PetaByte (PB)gücüne çıkaran Ajans Presskayıt ettiği verileri hiç silmemek üzere depolayacak.

Medya Takibi sektörünün öncü ve lider şirketi Ajans Press, hizmet seviyesini genişletmek ve kalitesini yükseltmek üzere, iki yıllık yatırım planı kapsamındaki 5 milyon dolarlık yatırımın ilk dilimi olan 2,3 milyon dolarlık altyapı yatırımını gerçekleştirdi. 

Altyapısına eklediği yeni veri depolama üniteleri ile kapasitesini 2 PetaByte (PB)gücüne çıkaran Ajans Presskayıt ettiği verileri hiç silmemek üzere depolayacak. (dijital hafıza büyüklük birimi olan PetaByte1048576 GigaByte’dan (GB) oluşuyor.)

Bu yatırım ile tüm sistem altyapısındaki sunucuları yenileyerek Blade Center sunucularıyla Bulut Mimarisi’ne geçiş yapan AjansPress’te, zaman aşımına uğramayacak. Donanım seçimlerinde dünya devi IBM'i seçen Ajans PressYönetim Kurulu Başkanı MehmetAli Özkan “IBM ile yaptığımız işbirliği ile veri merkezimizi yeniden dizayn ettik ve son teknolojiyle kurduğumuz altyapımız ile artık müşterilerimize daha geniş ve kaliteli hizmet sağlayacağız.“ dedi.

Geçtiğimiz aylarda, ülke çapında açtığı şube ve temsilciliklerle Türkiye’nin 81 ilini kapsayan bir sistemi oluşturarak takip ettiği medya sayısını tüm mecralarda 25.000’e çıkaran ve Sosyal Medya’yı da anlık ve eşzamanlı olarak takip edebilecek teknik alt yapıyı kuranAjans Press, United Nations Global Compact(UNGC) üyesi olarak, küresel sürdürülebilir enerji konusunda hassasiyetini yatırımlarını yaparken de göz önünde bulundurdu. Küresel ısınmaya karşı duyarlı davranarak düşük enerji tüketimi yapan ürünleri öncelikli olarak seçmiş olan Ajans Presssektöründe Green ITaltyapısına geçen ilk kuruluştur.

ap3.20110928210801.jpg

ap2.20110928210826.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar