Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Türk Parlamenterler Birliğini ziyaret etti

06 Şubat 2013 Çarşamba 01:52
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Türk Parlamenterler Birliğini ziyaret etti. Ziyarette Türk Parlamenterler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında yapılabilecek ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Türk Parlamenterler Birliğini ziyaret etti. Ziyarette Türk Parlamenterler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında yapılabilecek ortak çalışmalar üzerinde duruldu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bakanlığının çalışmaları hakkında kısa bir bilgi vererek, “Sivil toplum örgütleri ile sosyal politikaların oluşturulmasında, insanlarımıza hizmet sunumunda birlikte hareket etmekten mutluluk duyarız. Türk Parlamenterler Birliği’nin sunacağı katkılar da bizleri ziyadesiyle sevindirir. Türk Parlamenterler Birliği üyeleri ile yapacağımız çalışmalar ve vereceğimiz hizmetler konusunda bir anket çalışması yapılması da iyi olacaktır. Anket sonuçlarına göre bir yol haritası çizilebilir” şeklinde konuştu.

Sivil toplumun ekonomik ve sosyal canlanma sürecinde toplumsal gelişimin, toplumsal barışın, sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın ve demokratikleşmenin önemli bir kurumu olmayı sürdüreceğini belirten Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “STK’ların hızla büyüyerek faaliyet alanlarının genişlemesi ve başarılı bir biçimde faaliyetlerini sürdürmeleri kalkınma sürecindeki problemlerin çözümünde sessiz bir devrim gerçekleştirmektedir. Bakanlığımızla, sivil toplum örgütlerinin sosyal politikaların üretilmesi konusunda ortak çalışmalar yapması çok güzel bir gelişmedir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de toplumsal değişimin önemli aktörlerinden biri konumuna gelen sivil toplum kuruluşlarının her anlamda toplumsal değişime destek vermek zorunda olduğunu sözlerine ekleyen Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, “Sosyal politikalar insanın doğumundan başlayıp ölümüne kadar olan süreçte sürekli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Türk Parlamenterler Birliği, hem parlamenter sıfatıyla hem de bir sivil toplum örgütü olması vasfıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çalışmalarına katkı vermekten mutluluk duyacaktır” dedi.

Türk Parlamenterler Birliği ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında kadın hakları başta olmak üzere sosyal meselelerin çözümü konularında ortak çalışmalar yapmak istediklerini sözlerine ekleyen Nevzat Pakdil, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in ziyaretinden ve sivil toplum kuruluşlarına verdiği önemden büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

tpb2.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar