Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Afyonkarahisar Belediyesi hizmet binasında İşkur Hizmet Noktası oluşturuldu

26 Aralık 2012 Çarşamba 01:48
Afyonkarahisar Belediyesi ile Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, Belediye hizmet binasında İşkur Hizmet Noktası oluşturuldu.

 

Afyonkarahisar Belediyesi ile Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, Belediye hizmet binasında İşkur Hizmet Noktası oluşturuldu.

Ulaşabilirliğini kolaylaştırarak iş gücünü arttırmayı hedefleyen Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü, hizmet noktalarına yenilerini eklemeye devam ediyor. İlk etapta ilçelerde oluşturulan hizmet noktalarına, Afyonkarahisar Belediyesi'nin destekleriyle il merkezi de dahil edildi. Afyonkarahisar Belediyesi ile Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü arasında yapılan protokolle Belediye hizmet binasında yeni bir hizmet noktası oluşturuldu. Beyaz Masa Birimi içerisinde oluşturulan hizmet noktası 21 Aralık itibariyle hizmet vermeye başladı. Hizmet noktasının açılış programına, Belediye Başkan Yardımcıları Ayfer Örten ile Sabri Demirkapu, Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Akar ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık katıldı.

HİZMET VATANDAŞIN AYAĞINA GİDİYOR

Hizmet noktasının, iş başvurularını doğrudan kabul edeceğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, yapılan tüm başvuruların İşkur tarafından değerlendirileceğini söyledi. Başkan Yardımcısı Sabri Demirkapu da bu hizmetin belediye bünyesinde verilecek olmasının işsiz vatandaşlar için büyük bir kolaylık ve avantaj olacağını ifade etti. 

Çalışma ve İşkur İl Müdürlüğü'nde yapılan iş ve işlemlerin aynısının bu hizmet noktasında yapılabileceğini belirten Çalışma ve İşkur İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Akar ise, "İşkur olarak hizmeti vatandaşın ayağına götürmeyi amaç edindik. Bu doğrultuda, kurumuza ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarımıza kolaylık sağlamak için bu hizmet noktasını oluşturduk. Bize imkanı veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum" dedi.

afyon2.20121226015014.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
ÖMER YILDIRIM
Medya ve İletişim Uzm. Sanat Yön
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar
YUNUS EMRE KARAHAN
Türkiye Hafıza Şampiyonu