Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adli Tıp Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği’yle ortak çalışma yaparak belediyelerle iletişimini artıracak.

22 Mart 2012 Perşembe 12:50
Adli Tıp Kurumu, Marmara Belediyeler Birliği’yle ortak çalışma yaparak belediyelerle iletişimini artıracak. Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, “Gaziantep, Saraybosna ve Gazze’de yerel yönetimlerin desteğini alarak önemli hizmetler verdik” dedi.
Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan’ı makamında ziyaret etti. Adli Tıp Kurumu’nda 3 yıldır başkanlık yaptığını belirten İnce, “Büyük bir değişim içindeyiz ve uluslararası boyutlu çalışmalar yapıyoruz. 2005’ten itibaren ceza kanununda ve ceza mahkemeleri kanununda, delilden sanığa gidilme başlandı. Bu açıdan stratejik önemimiz daha da arttı. 2 Nisan’da yeni bir projenin altına imza atarak nüfusu 1 milyonun üzerinde olan tüm kentlere otopsi merkezi açacağız. İstiyoruz ki adli vakaya karışan tüm cenazelerimizi, jandarma ve polisten ziyade, Adli Tıp Kurumu uzmanları araştırsın” diye konuştu.
 
Doç. Dr. Haluk İnce, açıklamalarının devamında, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yer tahsisiyle orada bir adli tıp merkezi kuruduk. Saraybosna ve Gazze’de de yerel yönetimlerin desteğiyle, adli tıp alanında eğitim desteği veriyoruz. Bundan sonra belediyelerimize daha yakın bir duruş içerisinde olacağız” dedi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan da, “Adli Tıp Kurumu’nun varlığı, bir ülkenin iç dinamiklerinin ve toplumsal huzurun artarak yükselmesi açısından çok önemlidir. Adli Tıp Kurumumuzca yapılan çalışmalara destek vermek ve kurumun belediyelerle iletişimini artırmak için, kurumlarımız arasında protokol imzalanmasının büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Adli Tıp Kurumu’nun uluslararası boyutlu çalışmalarına da Marmara Belediyeler Birliği olarak destek vermek isteriz” diye konuştu.
 
Görüşmenin ardından Adli Tıp Kurumu Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Bozlağan’a “Belgelerle Adli Tıp” isimli yayını hediye etti.
 
mbb2.20120322125335.jpg
 
mbb3.20120322125402.jpg
 
www.belediyegazetesi.net
 
DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar