Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

9.su düzenlenen eTR ödüllerinde, orta ölçekli belediyeler kategorisinde FATİH MOBİL Türkiye birincisi oldu

20 Aralık 2011 Salı 22:54
Tüsiad ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 9.su düzenlenen eTR ödüllerinde, orta ölçekli belediyeler kategorisinde FATİH MOBİL Türkiye birincisi oldu

Tüsiad ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 9.su düzenlenen eTR ödüllerinde, orta ölçekli belediyeler kategorisinde FATİH MOBİL Türkiye birincisi oldu…

Ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin ve rekabet gücünün artırılmasına, şeffaf ve etkin kamu yönetimi oluşturulması yolunda bilgi toplumuna dönüşümün gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 2003 yılında başlatılan eTR ödüllerinin dokuzuncusu bu yıl TBMM’de yapıldı.
Törene TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, TBV Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı ile milletvekilleri, belediye başkanları ve davetliler katıldı.  
Tüsiad ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmada, kamu kurumları ve yerel yönetimler iki ayrı kategoride yarıştı.
Yerel yönetimler kategorisinde; küçük, orta ve büyük ölçekli belediye olmak üzere 3 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu.
Yarışmaya Fatih Mobil projesiyle katılan Fatih Belediyesi, orta ölçekli belediyeler kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

FATİH MOBİL NEDİR?
Bilişim Teknolojilerinde gerçekleştirdiği projelerle ödüllü Fatih Belediyesi, bilişimde bir adım daha öne geçiyor.
Dünyanın en kapsamlı mobil belediyecilik uygulamasını hizmete sokan Fatih Belediyesi, tüm platformlarda çalışabilen Fatih Mobil ile interaktif belediyeciliğin sınırlarını zorluyor.
Fatih Mobil, vatandaşların cep telefonlarından Fatih ilçesi ve Fatih Belediyesi hakkında bilgi alabildikleri, interaktif belediyecilik işlemlerini hızlı ve kolayca yapabildikleri bir uygulamadır.
Fatih Mobil hızlı ve kolay kullanım için özel olarak geliştirilen zengin bir kullanıcı arayüzü sunar.
Uygulamalar  Başkan,  Fatih Belediyesi İletişim Merkezi, İlçe Rehberi, e-belediye, Güncel, Kültür Sanat ve Hizmetler  olmak üzere 8 ana başlık altında toplanır.
Ana Başlıkların altında 65 adet alt modül  yer alır. Bu modüller sürekli geliştirilerek, vatandaşa çok daha geniş kullanım imkanları sunar. Alt modüller sayesinde yönetim bilgileri, alo belediye, resimli öneri ve şikayet mesajı gönderme, borç sorgulama, borç ödeme gibi işlemler kolaylıkla yapılabilir. Fatih Mobil ile mobil cihazlarla kültür sanat etkinlik takvimini takip edebilir, nöbetçi eczane, Fatih fotoğraf galerisi, gezilecek yerler, sosyal tesisler, güncel haberler ve duyurular hakkında bilgi alınabilir. Uygulama tüm belediye yayınlarına erişim imkanı, ihale ilanları, nikah randevu takvimi, vergi dönemi hatırlatmaları gibi çok geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır.
Fatih Mobil, sürekli geliştirilmektedir.

fatih2.20111220225726.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar