Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2. Pazarcık Gurbet Şöleni renkli ve çoşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

24 Temmuz 2012 Salı 12:09
Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara , belediye yönetimi olarak halkın kendilerine verdiği emaneti, her şeyden üstün bilerek, büyük titizlikle çalışmalarını sürdürdüklerini ,Pazarcık halkının layık olduğu hizmetleri vermeye devam ettiklerini belirtti.

“Pazarcık, bin bir çiçeğin bir arada huzurlu, demokratik, laik, kişisel özgürlüklerin en güzel şekilde yaşandığı ,verimli topraklarıyla, hergün gelişen sanayisiyle Akdeniz’in incisi  olmuştur. Bundan sonra da bu değerlerin en iyi şekilde yaşandığı  ve var olduğu dünyanın ve Türkiyemizin en güzel  ilçesi olmaya devam edecektir”  diyen Pazarcık Belediye  Başkanı Kamil Dalkara sosyal demokrat anlayışla yönettiği  Akdenizin  incisi Pazarcık’ı ulusal alanda bir çok yerde konuşulan ve örnek alınan bir ilçe haline gelmesinin  en büyük  hedefi oldugunu ve gelinen noktada da bu yolun büyük ölçüde tamamlandıgını belirtti.

Başkan Kamil Dalkara; halkın daha iyi yaşam koşullarına ulaşması için en kaliteli hizmeti en hızlı şekilde ulaştırmaya devam ettiklerini, büyük yatırımlar için de proje çalışmalarına hız verdiklerini bu anlamda da ekip arkadaşlarıyla birlikte verdikleri sözleri birer birer tutmanın mutluluğu ve huzurunu yaşadıklarını belirtti. Pazarcık’ın en önemli sorunlarından biri olan yol ve kaldırım çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını ve çağdaş bir ilçeye yakışan yol ve kaldırımlar yaptıklarını ayrıca  Pazarcık’a yeni parklar, yeşil alanlar kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam ettiklerini Haziran ayında tamamlanan Sevgi Parkının da bunun bir örneği oldugunu söyleyen Pazarcık Belediye  Başkanı Kamil Dalkara,   en önemli yatırımın gençler ve çocuklar olduğunu bu nedenle her yıl Pazarcıklı öğrencileri Belediye olarak ülkemizde değişik illerde ki  turistik bölgelere gönderdiklerini ,düzenli olarak okullara kitap vb bir çok desteğin yapıldığı ve gençler için yapılan bu çalışmaların devam edeceğini belirtti. Bununla beraber sanatsal anlamda da pazarcık’ın gerek tiyatro, gerek konser gibi aktivitelerle buluşturan, spor alanın da bir çok dalda turnuvalar düzenleyen Başkan bu etkinliklerin artarak süreceğini söyledi. Taziye evleri, yenilenen belediye ekipmanlarıyla hizmete ara vermeden gece gündüz devam eden Dalkara yurt dışında bulunan Pazarcık halkının da yeniden bir araya gelmesinin öncülüğünü yaparak bir ilke imza attı.

2. PAZARCIK GURBET ŞÖLENİ YAPILDI

Bu sene ikincisi düzenlenen, gurbetteki Pazarcıklıları bir araya getiren “Gurbet Şöleni” büyük bir katılımla gerçekleşti.

İki gün süren ve Celal Doğan Parkı’nda yapılan 2. Pazarcık Gurbet Şenlikleri’nde çeşitli spor oyunları, konserler ve aktiviteler yapıldı. Çocukların da unutulmadığı şölende oyun parkurları kuruldu, uçurtma şenliği ve palyaçolar çocuklara neşeli dakikalar yaşattı.

İki gün süren Gurbet Şöleni’ninde Pazarcıklılar, Gönül Kahraman, Bilocan (Grup Hejan), Mehmet Kartalkanat, Pazarcıklı Havin, Ezgi Kendince, Hüseyin Uçaroğlu ve Sevgi Selen gibi yöresel sanatçıların konserleri ile müziğe doydu.

Hüseyin Turan ve Burcu Güneş konserleri ile de büyük ilgi gören şenliklerde, Pazarcık Belediye  Başkanı Kamil Dalkara konserler sonunda sanatçılara teşekkür ederek katılımlarından dolayı yöresel işlemeli sandık ve çiçek takdim etti

Pazarcığın tanıtımı açısından önemli birdeğeri olarak nitelendirilebilecek Gurbet Şöleni Festivalinin de her sene gerek halk, gerek esnaf gerekse katılan sanatçılar ile daha da güçlenerek  Türkiye de sayılı festivallerden biri olma noktasına gelmek üzere olduğunu belirten Pazarcık Belediye  Başkanı Kamil Dalkara yerel ve Ulusal basının gösterdiği ilgiye ve verdiği desteğe de teşekkür etti.

pazarcik2.jpg

pazarcik3.jpg

pazarcik4.jpg

pazarcik5.jpg

pazarcik6.jpg

pazarcik7.jpg

pazarcik8.jpg

pazarcik9.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

 

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar