Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneydoğu Avrupa Belediyeleri Birliği (NALAS) yönetim kurulu üyelerinin Türkiye toplantısı, Bursa’da gerçekleştirildi

17 Kasım 2011 Perşembe 01:53
Bura Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’da belediyecilikte son yıllarda oldukça güzel mesafe katettiklerini ve en güzel projeyi Bursa’ya kazandırmak için yoğun bir çalışma sarfedildiğini belirterek, bu birikimlerin NALAS’ta belediyelerin temsilcileriyle paylaşılacağını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın kardeşi olan Balkanlarda yapılan yatırımların dostluğu pekiştirdiğini işaret ederek, Türkiye’den Balkanlara desteğin süreceğini söyledi.

Güneydoğu Avrupa Belediyeleri Birliği (NALAS) yönetim kurulu üyelerinin Türkiye toplantısı, Yıldırım Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’da gerçekleştirildi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’in programla ilgili bilgiler verdiği konuşmasıyla başlayan toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Balkanlar’da yaptığı yatırımlar damgasını vurdu.

Marmara Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarım, turizm, sanayi, kaplıca şehri ve tarih başkenti Bursa’da nüfusun yüzde 50’den fazlasını Balkan göçmenlerinin oluşturduğunu söyledi.

Bursa ile Balkanlar el ele veriyor
Bursa’nın her yerden göç alan önemli bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Bursa, Balkanlarla bütünleşen bir şehir. Bu özelliğiyle yüzyıllardır Bursa ile Balkan ülkeleri arasında bir bağlantı var. Balkanlarla aynı şartlarda yaşadığımız bir geçmişimiz var, beraber üzüldük, beraber sevindik. Bundan sonra da toplumumuzu ve ülkemizi geleceğe taşıma noktasında yine el ele vererek beraber adımlar atacağız” diye konuştu.

Toplumların birbirlerine fayda sağlaması gerektiğini kaydeden Başkan Altepe, yerel yönetimlerin bu noktadaki çalışmalarının yüzyıllardır sürdüğünü söyledi. Güneydoğu Avrupa’da yaşayan insanlarla Türkiye’nin dost olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Elbirliğiyle insanların mutluluğu için çalışmalıyız. Devletlerarası ve hükümetlerarası kaynaşmanın sağlanması için yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları örnek çalışmalar yapıyor. Güneydoğu Avrupa ve Balkanlarla ilgili etkinliklerimiz yoğun şekilde sürüyor. Bursa Balkanlara yatırım noktasında örnek bir misyon üstlenmiş durumda” dedi.

Bilgi paylaşımı
Başkan Altepe hem Bursa hem de Balkanlar için en iyi hizmeti vermeye gayret gösterdiklerini belirtti. NALAS’ın belediyeler arasında işbirliğini geliştiren bir lokomotif görevi gördüğünü de dile getiren Başkan Altepe, Bursa’da belediyecilikte son yıllarda oldukça güzel mesafe katettiklerini ve en güzel projeyi Bursa’ya kazandırmak için yoğun bir çalışma sarfedildiğini belirterek, bu birikimlerin NALAS’ta belediyelerin temsilcileriyle paylaşılacağını söyledi.
Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin Balkanlarda yaptığı yatırımların yer aldığı broşürler, NALAS üyesi belediyelerin yetkililerinden büyük ilgi gördü.

nalas2.jpg

nalas3.jpg

nalas4.jpg

nalas5.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar