Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Eyüp Belediyesi’nin iftar yemeğinde Kemerburgaz, Odayeri, İhsaniye ve Pirinçci Köyleri sakinleri ile bir araya geldi

26 Ağustos 2011 Cuma 07:53
Eyüp Belediyesi’nin Ragıp Kutmangil İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlediği iftar yemeğinde Kemerburgaz, Odayeri, İhsaniye ve Pirinçci Köyleri sakinleri ile bir araya geldi.

Ramazan ayı içinde her gün binlerce kişi Eyüp Belediyesinin iftar sofrasında bir araya geliyor. Eyüp Belediyesi, Ramazan süresince 21 mahallede ve her gün Eyüp Sultan Camii’nin arkasındaki tarihi Cülus Yolu’nda açık hava iftarları düzenliyor. Eyüp Belediyesi’nin Ragıp Kutmangil İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlediği iftar yemeğinde Kemerburgaz, Odayeri, İhsaniye ve Pirinçci Köyleri sakinleri ile bir araya geldi.

İftar yemeğine Eyüp Belediyesi Başkanı İsmail Kavuncu, Başkan Yardımcıları, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Seçkin Turan ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

İftar programı öncesinde Başkan Kavuncu, Kemerburgaz esnafı ile bir araya geldi. Onların dertlerini dinleyen başkan kavuncu, daha sonra Eyüp ilçe Jandarma komutanlığını ziyaret etti.  Başkan Kavuncu Kanarya Parkında çocuklarla tahterevalliye bindi. Ziyaretin ardından Başkan Kavuncu iftar alanına geçti.

İftar programı öncesi bir konuşma yapan Başkan,  “On bir ayın Sultanı Ramazan birlik ve beraberliğinin en güzel göstergesi… İftar sofralarında dargınlıklar bitiyor, herkes sevgi, hoşgörü, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde aynı somunu paylaşıyor. Geleneksel Ramazan günlerindeki coşkuyu, canlılığı Eyüp’te yeniden yaşatmak için etkinlikler düzenliyoruz. Ramazan’ın bu son günlerinde sizlerle burada iftar sofrasında bir araya geldik. Şimdiden Ramazan bayramınızı kutluyorum.  Eyüp Sultan Meydanında Bayramlaşma etkinliğimiz olacak. Bayram namazının ardından meydanda halkımızla bayramlaşacağız. Tüm halkımıza Ramazan bayramı kutlu olsun.” dedi. 

 İftar programında Kuran’ı Kerim ve ezanın okunmasından sonra  programda, Asude Fasıl Grubu, Türk Sanat Musikisi, Türk Halk Müziği ve Tasavvuf Müziği’nin seçkin örneklerini seslendirdi. 

eyup2.20110826075950.jpg

eyup3.20110826080007.jpg

eyup4.20110826080022.jpg

eyup5.20110826080039.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar