Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Avrupa Birliği (AB) proje ortağı olarak İskenderun’a gelen beş ülkeden konuklar, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti

29 Şubat 2012 Çarşamba 17:09
‘Sağlıklı yiyecekler, sağlıklı beslenme şekilleri’ isimli AB projesi kapsamında Polonya, Belçika, Estonya, Romanya, Bulgaristan’dan gelen öğretmen ve öğrencilere, ziyarette, Özel Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü eşlik etti

Özel Gülen Koleji’nin Avrupa Birliği (AB) proje ortağı olarak İskenderun’a gelen beş ülkeden konuklar, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’i ziyaret etti.

‘Sağlıklı yiyecekler, sağlıklı beslenme şekilleri’ isimli AB projesi kapsamında Polonya, Belçika, Estonya, Romanya, Bulgaristan’dan gelen öğretmen ve öğrencilere, ziyarette, Özel Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü eşlik etti.

Konuklarını Belediye Brifing Salonu’nda ağırlayan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kendisinin bir hekim olduğunu belirterek, sağlıklı ve doğal ürünlerle beslenmenin önemine değinen Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Sebze ve meyveleri zamanında tüketin. GDO’ya hayır diyoruz” dedi.

‘Sağlıklı yiyecekler, sağlıklı beslenme şekilleri’ isimli proje kapsamında, ilçemizde olunmasının anlamlı olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, şöyle konuştu: “Bölgemizin yiyecekleri sağlıklıdır. Çünkü buranın bütün yemeklerinde zeytinyağı kullanılıyor. Zeytinyağı sağlıktır. Zeytin hem bilimsel olarak hem dini kitaplarda kutsal ve sağlıklı besin maddesi olarak geçiyor.”

Bölgemizin Arap, Türk ve Fransız yemek ve kültüründen harmanlanan bir mutfağa sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Şimdi dünyanın birçok ülkesinden insanlarla, sizlerle biraradayız. Dünyada hep savaşlar yaşanıyor. İletişim arttı, dünya küçüldü, ama insanlar yanlızlaşmaya başladı. Bir çelişki yaşıyoruz. Bu nedenle toplumlar ve kültürler arasındaki yakınlaşmanın önemi daha da artmaktadır” dedi.

İnsanlar birleştiği takdirde dünyanın da birleşeceğini bir anekdotla anlatan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Karşılıklı iletişimin yerini hiçbir şey tutamaz. İnsanların birbirini anlamasında ve sevmesinde fayda var. Önemli olan sevgidir” diye konuştu.

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’in konuşması, konuklarca alkışlandı.

Doğu Akdeniz’in en stratejik, Büyük İskender’in kurduğu bir liman kenti olan İskenderun’un tarihinin çok eskilere dayandığını belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, burasının medeniyetlerin beşiği, hoşgörünün yaşandığı bir bölge olduğunu söyledi.

Yabancı konuklardan gelen bir soru üzerine eğitimin çok önemli olduğunu, bu nedenle Belediye olarak eğitime katkı sunulduğunu belirten Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Sosyal bir ülkede en önemli üç ayak sağlık, eğitim ve adalettir. Ama eğitim olmazsa bunların diğerleri de olmuyor” dedi.

Özel Gülen Koleji Müdürü Mustafa Üsküplü, 2011 yılında başlayan ‘Sağlıklı yiyecekler, sağlıklı beslenme şekilleri’ isimli proje kapsamında Mayıs ayında Belçika’ya gidileceğini ve projenin 2012 Temmuz ayında tamamlanacağını söyledi.

Özel Gülen Koleji öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı ziyarette, projenin ülkelerin kültürlerini ve insanlarını tanıma olanağı sağladığını belirten Müdür Mustafa Üsküplü, öğrencilerin yabancı dil konusunda pratik de yaptıklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, konuklarına İskenderun’un eski ve yeni fotoğraflarından oluşan İskenderun albümü verdi.

iskenderun2.20120229171202.jpg

iskenderun3.20120229171220.jpg

iskenderun4.20120229171236.jpg

www.belediyegazetesi.net

 

DİĞER HABERLER
YAZARLAR
FUAT BOL
TBMM 23. Dönem Milletvekili
MURAT BAŞARAN
Gazeteci / Yazar